Souhrn novinek pro Microsoft Teams pro únor 2021.

V novém roce se toho děje opravdu hodně. Nemyslím tím jen politicko-zdravotní situaci, kterou všichni napjatě sledujeme, ale především prostředí Microsoft 365, které jen srší novinkami. Bohužel se nám nedaří 100% držet krok, tak posílám souhrn toho, co nám opět přináší Teams a z čeho máme radost.

Sdílení komunikace z e-mailu přímo do Teams

Tomu bude tedy brzo konec a integrace mezi Outlookem a Teams bude opět o malinko lepší. Budeme schopni tedy kliknutím vyvolat buď klienta Teams, kterého máme v počítači, nebo se otevře okno v rámci našeho Outlooku, kde obsah e-mailu nasdílíme.

Abychom tuto změnu využili, je nutné menší nastavení na straně administrátora, takže nezapomeňte se na to poptat 😊 (nebo samozřejmě si můžete pak add-in přidat i sami). Předpokládaný datum spuštění je konec března 2021! Microsoft 365 Roadmap ID: 68909, 70598, a 71265

Sjednocené založení týmů v Microsoft Teams

Máte-li práva na založení týmu a přizvání svých kolegů, abyste společně mohli pracovat na super projektech, zbystřete. Je skvělé, že Microsoft nyní připravuje nasazení sjednocení zkušenosti při založení týmu. Jaké jsou konkrétní změny?

  • Zvací e-mail již nebude zasílán na skupinový e-mail, ale přímo členům – konečně!
  • Uživatelé nebudou upozorněni na aktualizace týmové události.
  • Nové týmy nebudou vidět v Outlooku ani v adresáři v Outlooku

Pokud by i přesto chtěl někdo využívat staré funkce, může. Stačí nastavit přes Graph API pro vytváření týmů – to se bude týkat asi ostřílených administrátorů 😊. Novinky se dočkáme v polovině března 2021.


Zatím tedy stručně vše. Chystáme ale další pokračování ovládání zařízení pomocí Inutne a jak na to. Máme opět mnoho nových poznatků se správou zařízení, o které se moc rádi podělíme.