Hodiny

Urgentní upozornění v MS Teams

Do aplikace Microsoft Teams přibude nový typ zprávy – Urgentní upozornění! Nyní můžeme používat pouze „důležitý“ příspěvek, který je následně zbarven do červena je opravdu nepřehlédnutelný.

Pole konverzace MS Teams
Pole konverzace v MS Teams

Formátování a volbu typu příspěvku můžeme dělat v rozšířeném poli chatu aplikace. Vstoupíme do něj po kliknutí na ikonu s písmenem A a štětcem. Následně zde máme řadu voleb, které nám byly skryty.

rozšířené formátování MS Teams
Rozšířené formátování

Zde předpokládáme se objeví i možnost udělat Urgentní upozornění. Nyní můžeme kliknutím na ! vytvořit příspěvek Důležitý, a tak se pokusit udělat příspěvek nepřehlédnutelný.

Co to vlastně bude?

Urgentní příspěvek by měl být takový, kdy každému členovi týmu a kanálu příjde notifikace v podobě Aktivity. Pokud pak uživatel nereaguje, příjde mu další a další upozornění, dokud neoznačí zprávu jako přečtenou.

Docela super funkce musíme podotknout a opravdu nám chyběla!

Kdy to tedy bude, kde to bude a pro koho?

Tato změna se týká všech zákazníků, kteří mají MS Teams a nebudeme pro její zavedení nic dělat. Stačí jen počkat. V základním nastavení bude tato funkcionalita povolena a administrátoři IT mohou tuto funkci vypnout (nevíme tedy proč by to dělali ale mohou). Zároveň si administrátoři musí dát pozor na to, že pokud vytvářeli v posledních 6 měsících TeamsMessagingPolicy, může bát tato funkce vypnuta a proto ji musí ZAPNOUT ručně.

Postupně se tato změna bude projevovat a to začínaje červencem 2019 a konče 31. prosincem 2019. Tudíž doufáme, že budeme v první vlně nasazení a nikoliv v poslední. Ale i tak, kdo si počká, ten se dočká!

Co vy? Těšíte se také? Pokud ano, ale stále nemáte Office 365, nebo jiné super technologické věcičky, dejte vědět! Spolu to nasadíme zlehka!