Hodiny

Urgentní upozornění v MS Teams

Do aplikace Microsoft Teams přibude nový typ zprávy – Urgentní upozornění! Nyní můžeme používat pouze „důležitý“ příspěvek, který je následně zbarven do červena je opravdu nepřehlédnutelný.

Pole konverzace MS Teams
Pole konverzace v MS Teams

Formátování a volbu typu příspěvku můžeme dělat v rozšířeném poli chatu aplikace. Vstoupíme do něj po kliknutí na ikonu s písmenem A a štětcem. Následně zde máme řadu voleb, které nám byly skryty.

rozšířené formátování MS Teams
Rozšířené formátování

Zde předpokládáme se objeví i možnost udělat Urgentní upozornění. Nyní můžeme kliknutím na ! vytvořit příspěvek Důležitý, a tak se pokusit udělat příspěvek nepřehlédnutelný.

Co to vlastně bude?

Urgentní příspěvek by měl být takový, kdy každému členovi týmu a kanálu příjde notifikace v podobě Aktivity. Pokud pak uživatel nereaguje, příjde mu další a další upozornění, dokud neoznačí zprávu jako přečtenou.

Docela super funkce musíme podotknout a opravdu nám chyběla!

Kdy to tedy bude, kde to bude a pro koho?

Tato změna se týká všech zákazníků, kteří mají MS Teams a nebudeme pro její zavedení nic dělat. Stačí jen počkat. V základním nastavení bude tato funkcionalita povolena a administrátoři IT mohou tuto funkci vypnout (nevíme tedy proč by to dělali ale mohou). Zároveň si administrátoři musí dát pozor na to, že pokud vytvářeli v posledních 6 měsících TeamsMessagingPolicy, může bát tato funkce vypnuta a proto ji musí ZAPNOUT ručně.

Postupně se tato změna bude projevovat a to začínaje červencem 2019 a konče 31. prosincem 2019. Tudíž doufáme, že budeme v první vlně nasazení a nikoliv v poslední. Ale i tak, kdo si počká, ten se dočká!

Co vy? Těšíte se také? Pokud ano, ale stále nemáte Office 365, nebo jiné super technologické věcičky, dejte vědět! Spolu to nasadíme zlehka!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *