aplikace-microsoft-teams

Microsoft Teams

Asi půl roku do nás Microsoft na všech školeních a událostech tlačí Microsoft Teams… Náš začátek s touto aplikací byl nadšený a plný očekávání. Bohužel jsme se dostali po velice krátké době do úzkých a celé řešení aplikace Microsoft Teams jsme opustili. Nechali jsme si ho jen jako komunikační platformu pro firemní chat.

To bylo před právě půl rokem.

Poté jsme chodili na všechna školení, kde se stále dokola probírala aplikace Teams. Naslouchali jsme, ale nenacházeli zalíbení. Až do nedávna. Díky opětovnému vyzkoušení všech vlastností a zahození našeho předsevzetí, že to není zas tak super aplikace jak se tvrdí na Vyskošilově v Microsofu…

Díky tomu, že jsme prošli určitým vývojem a testem celého prostředí jsme mohli Microsoft Teams uchopit trochu jinak, trochu otevřeněji. Zjistili jsme, že když dodržíme pár ověřených (ne vždy logických) postupů, tak se dokonce nezačneme administrátosky topit ve stovkách Office 365 skupinách (ať už víte co to je, nebo ne).

microsoft-teams

Pravidla pro aplikaci MS Teams

  1. Skupiny zakládáme pouze a jenom v aplikaci! – Prosím, nikde jinde tak nečiňte!!! Ideální platforma a jediná platforma pro Vás musí být právě MS Teams. Nezakládejte skupiny v Outlooku, SharePointu, nebo kdekoliv jinde.
  2. Aplikace jako je Planner používáme jen a jenom přes aplikaci! – Potřebujete-li nástroj pro agilní plánování a rychlé úkoly pro sebe a svoje kolegy, používejte Planner. Plány ale zakládejte jen přes aplikaci MS Teams a to k patřičnému kanálu.
  3. Neřešte SharePoint ani OneDrive, když máte skupinu v aplikaci. – ztratíte se v tom. Pokud potřebujete řídit jakýkoliv projekt a nechcete svým lidem (nebo sobě) dát tu volnost, nezakládejte pro tuto činnost Team ani skupinu Office 365. Založte SharePoint web a zde pravidla a omezení!
  4. Chcete-li používat aplikaci jako primární komunikační platformu, upravte nastavení! – V administraci zapněte režim, kdy budete používat pouze aplikaci MS Teams a nechcete používat Skype. Až poté se vám správně propojí s Outlookem a dalšími programy v počítači.

Nevíte-li si rady a potřebujete s nastavením i adaptací pomoci, dejte nám vědět a můžeme se potkat na kafe, nebo si jen zavolat a vše v klidu probrat.