Microsoft Teams 3

Důležité novinky v Micorsot Teams, na které se těšíme!

Díky aktuální situaci s COVID-19 se všichni musíme přizpůsobit. My tuto situaci vnímáme jako velkou příležitost k tomu, abychom se zaměřili na to, jak udělat práci příjemnou odkudkoliv? Jak najít ty správně technologie? Jak udělat prostředí, které bude super online i off-line?

Díky aplikaci Microsoft Teams se nám to daří. Daří se to ale i mnoha milionům lidí kolem celého světa. Nyní zde máme další sérii novinek, které se chystají s ohledem na stále větší tlak právě na home office a remote work. Pojďme se tedy mrknout co nás čeká!

Together Mode

Together Mode je zde nově pro to, abychom se cítili přirozeněji v prostředí videokonference. Budeme si tedy moci vybrat, že celá schůzka proběhne třeba v zasedačce a jednotliví účastníci si mohou vybrat místo kde budou „sedět“. Jsme na to dost zvědaví, jak to bude fungovat i vypadat.

Dynamické zobrazení

Máme-li raději tradiční pohled na videokonference, tak uvítáme Dynamické zobrazení, které nám pomůže se lépe orientovat ve velkých skupinách. Dynamické zobrazení zahrnuje zobrazení velké galerie, kdy najednou můžeme mít až 49 videí. Toto zobrazení by nám mělo umožnit jednodušší spolupráci a brainstormig ve větších skupinách.

Dynamické zobrazení
Dynamické zobrazení
Zobrazení galerie
Zobrazení galerie

Video Filtr

Instagram s tím přišel a chytlo se to enormně. Jednoduché přednastavené filtry fotek. Dnes lze filtry použít i ve videích, a tak je to tu i v Teams. Těšíme se tedy na to, že bude možné si vyhrát se světlem stíny i ostatními parametry videa.

Video filtr
Video filtr

Reflect messaging extension

Zpětná vazba je důležité v jakémkoliv oboru. Díky doplňku reflekce bude její sběr mezi členy týmu velmi snadný. Stačí jen aktivovat a přidat do Teams.

Živé reakce

Živé reakce nám umožní v průběhu videokonferencí reagovat aniž bychom někho rušili. Bohužel totiž při videokonferencích nám chybí značná část sociálních reakcí, jako pokynutí hlavou, úsměv atd… Jakmile ale začneme mluvit, tak je to velmi rušivé. Od toho tedy budou jemné reakce, které můžeme v průběhu hovoru dát najevo.

Živé reakce
Živé reakce

Chat bubbles

Na tuto novinku se moc těším. Bylo opravdu nepohodlné, když jsme něco napsali během hovoru, nebo konference a dotyčný to musel vždy složitě otevírat, a hlavně musel dávat pozor, zde se objevil červený puntík u chatu dole v nabídce. Takto, pokud jde o krátkou zprávu, všichni uvidí co se píše a v případě zprávy delší ji nepřehlédnou a budou o ni informováni.

Titulky mluvícího

Tato funkce pro nás v ČR úplně není, ale věřím, že se jednoho dne dočkáme. Titulky, které budou sledovat kdo mluví a budou jeho řeš online přepisovat zatím můžeme jen v některých jazycích.

Meeting pro 1000 lidí a 20 000 view only

Je to skvělé, ale neumím si moc představit tolik lidí v jednom Teams Callu. Kdo by ale chtěl může – myslím, že se tedy bude týkat hlavně nadnárodních korporací (Nebo případně Webinářů).

Whiteboard update

Whiteboard jako takový můžeme používat pro kreativní mind-mapy, nebo rychlé výpisky perem. Měli bychom se dočkat lepší integrace a rychlosti ve spojení s Microsoft Teams.

Úkoly přímo v Teams

Je to konečně tady! Úkoly, které jsou nyní spojeny v palikaci To-Do budou i v aplikaci Microsoft Teams. Budeme tedy schopni velmi snadno založit úkol přímo v Teams a hlavně zde také uvidíme i všechny ostatní úkoly a e-maily, které jsem si předtím označil. Už aby to bylo!

Úkoly v Teams
Úkoly v Teams

Doporučené odpovědi

Používáte často jednoduché reakce a odpovědi? Tak určitě uvítáte přednastavené odpovědi a reakce, které brzo přibydou.

Cortana v Teams

Ti z Vás, kdo jsou již naprosto high-tech, mohou začít ovládat svoje zařízení pouze hlasem. Zadávání prsty určitě není nejlepší a nejefektivnější způsob, takže ti z Vás, kdo jsou zvyklí mluvit s HeyGoogle, nebo Siri, tak mohou začít ovládat v Teams i Cortanu. Jsme tedy zvědaví, jak si poradí s Češtinou.


Kompletní informace o novinkách v Teams si v (ENG) můžete přečíst zde: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/07/08/reimagining-virtual-collaboration-future-work-learning/