Drobnosti, které naše online setkání udělají o něco příjemnější

Drobnosti, které naše online setkání udělají o něco příjemnější

Prázdniny jsou za rohem, léto konečně přišlo, a tak to dnes bude jen stručně a výstižně. Ostatně tuto novinku přinášíme opravdu z informativních důvodů a není potřeba se nad ní dlouze rozepisovat. Co tedy naše online schůzky může udělat příjemnější?

No kromě super zařízení, samotné aplikace Microsoft Teams a super sluchátek jsou to právě funkce Microsoft Teams, kterých je stále více a více. Věřím, že s nimi držíte krok.  Zatím se týmu Microsoft poměrně daří a změny, které nasazují, jsou intuitivní a velmi uživatelsky přívětivé.

Chatovací bublina

Stále sice ještě musíme manuálně otevřít okno chatu, abychom si mohli přečíst, co nám kolegové napsali, tomu ale bude brzo konec. Dočkáme se takzvané chatovací bubliny. Jakmile nám tedy kolega napíše – zobrazí se chatovací bublina na obrazovce a my si budeme schopni přečíst zprávu.

chatovací bublina v akci

Tuto funkci můžeme libovolně zapnout, nebo vypnout podle toho, zda ji na dané schůzce budeme potřebovat, nebo ne. Úpravy se dočkáme někdy v průběhu července, takže za chvíli.

Microsoft 365 Roadmap ID 65948

Webinář v Microsoft Teams

No a abychom nebyli naprosto struční, tak bychom jen rádi podotkli, že v Microsoft Teams přibyla funkce webinář. Ta umožňuje snadno vytvořit webinář včetně registrace. No není to super? Nyní je tedy velmi snadné vytvořit celý proces webináře, bez nutnosti většího nastavování a propojování aplikací Forms, Power Automate atd… Tuto změnu jste mohli zaregistrovat někdy od konce května.

tlačítko webináře

Microsoft 365 Roadmap ID 800996595266459, and 66586

Na co se ale těšit přes léto?

Přece hlavně na léto a teplo, pokud jste fanoušci vodních sportů. Jinak se ale můžete těšit na možnost nainstalovat si aplikaci OneDrive, nebo Lists přímo z prohlížeče do počítače, pomocí takzvané PWA (Progresive web app). No jo, ono to jde a o tom jak, si můžete přečíst třeba zde: Progressive web application - Wikipedia