Zlepšení Microsoft Teams schůzek a konferencí.

Microsoft Teams v poslední době zažívá ohromný boom a všichni se snaží přijít na to jak tuto aplikaci používat lépe, více, nebo méně, tak aby nám prostě pomáhala a bylo příjemné s ní žít a pracovat. Microsoft však nadále nelení a přichází s dalšími doplňky a novinkami, které nám umožní si prostředí v Microsoft Teams, a hlavně ve videohovorech, zpříjemnit.

Jaké novinky nás čekají?

  1. Pozadí při videokonferenci.
  2. Okamžitá schůzka v kanálu týmu.
  3. Vylepšené připojení k online schůzce prostřednictvím odkazu.

Pozadí při videokonferenci.

pozadi-teams

V rámci videokonference je možné již delší dobru rozostřit pozadí a tak zajistit soukromí třeba v místech, kde to uvítáte (v posteli, v ložnici, nebo na pláži…). Nyní  tedy Microsoft přichází s další novinkou a tím je pozadí při videokonferenci.

Nyní tedy můžete připravit pro kolegy překvápko v podobě hořícího pekla, nebo klidného nebe, kde se právě nacházíte – vaše kreativita nebo nálada bude vašim jediným omezením.

Okamžitá schůzka v kanálu týmu.

Musím říct, že bych vymyslel jiné jméno pro „kanál“ obecně, ale to zkusíme probrat v jiném článku. Pojďme se podívat co znamená „Nová okamžitá schůzka v … týmu“. Znamená to jediné, tlačítko, které vyvolalo okamžitou schůzku se přesouvá z chatu do záhlaví… No asi je to k lepšímu 😊.

okamzita-schuzka-kanal

Vylepšené připojení k online schůzce prostřednictvím odkazu.

Je pravda, že připojení do online schůzky někým, kdo Teams vůbec nezná, může být zmatečné a neurčité. Uvítáme tedy tuto změnu, kdy by uživatel měl směřovat na jasnější a přehlednější stránku, které poslouží jako rozcestník pro připojení ke schůzce, stažení aplikace, nebo její spuštění.

pripojeni-schuzka-teams

Co dál?

Dál nic, dál jen počkejme a koncem dubna budeme tyto novinky mít u sebe v aplikaci Microsoft Teams. My už se na ně moc těšíme a věříme, že přinesou další zlepšení pro tuto aplikaci. Pokud se chcete podívat o jaké přesně změny se jedná, tak je najdete na následujících odkazech:

  • Pozadí – Roadmap ID 62890
  • Okamžitá schůzka – Roadmap ID 62904
  • Připojení k události – Roadmap ID 62905