Zlepšení prezentace v Microsoft Teams a lepší modul volání.

Na závěr roku dotahujeme jednotlivé aktivity a akce a asi se všichni těšíme, až bude tento rok 2020 za námi. 😊 My ale i nadále sledujeme novinky, které se nám hrnou do Microsoft 365. Ty zásadní, které očekáváme, jsou dvě – lepší prezentování během konference a vylepšený modul volání.

Prezentace v Microsoft Teams

Prezentování / sdílení obrazovky (obsahu) v Microsoft Teams je možné třemi způsoby:

  1. Sdílení obrazovky
  2. Sdílení Konkrétního okna
  3. Sdílení prezentace
  4. Sdílení Whiteboradu

Každá možnost si určitě najde svoje opodstatnění a já osobně jsem využil i ocenil všechny možnosti. Celou obrazovku sdílíme, když chceme dotyčným ukázat více aplikací nebo jejich provázanost. Prostě co nejvíce uživatelům na druhé straně přiblížit, jak pracujeme.

Konkrétní okno uvítáme, když máme otevřeno hodně programů i souborů, i nichž třeba nechceme, aby je někdo viděl. Sdílíme tak jen konkrétní okno a máme tak jistotu, že i když se přepneme na jiný program, tak ostatní vidí stále to okno, které je nyní třeba shozené na liště.

Whiteboard je pak dobrý hlavně pro výuku nebo brainstorming. Na tabuli můžeme buď jen prezentovat nebo třeba spolupracovat všichni najednou. Záleží jen na nás.

Novinka se ale dotkne poslední možnosti, a to sdílení prezentace. Tato možnost je už nyní na velmi dobré úrovni, chybí tam ale pohled prezentujícího, který uvidí další snímky, které budou následovat, a hlavně poznámky! Ty mně chyběly velice. Jakmile jsme sdíleli celou prezentaci, tak jsme ji viděli všichni stejně, nezávisle na tom, zda prezentujete nebo se jen díváte.

Nyní tedy bude možné prezentaci sledovat a řídit jako prezentující, a tak mít k dispozici další snímky, které následují, nebo poznámky, abychom na nic nezapomněli.

Nová prezentace v konferenci Teams

Jediné, co pak musíme mít aktivní v nastavení Teams, je „Zapnout nové prostředí schůzek v Teams.“ No a v lednu se toho dočkáme! 😊

Pro více informací navštivte Microsoft 365 Roadmap ID: 68903

Lepší modul volání

Aktuálně má většina z nás modul volání v levém postranním panelu Microsoft Teams, ale nejsem si jist, zda kdokoliv z nás to využívá (pokud nemáte nastavené a propojené VoIP řešení s MS Teams – pokud máte, ozvěte se nám, rádi se o vašem řešení dozvíme více).

Celý modul je totiž velmi nezdařený a nepřehledný. Toho bychom se naštěstí měli zbavit a měl by ho nahradit modernější a kompaktnější vzhled, kdy budete mít vše na jednom místě. Nebude tak potřeba se překlikávat mezi historií hovorů, kontakty atd. Uceleně uvidíme vše, co bude potřeba.

Nové hovory v Teams

Nyní se jen dočkat plánu, kdy Microsoft plně umožní hovory právě přes Teams i na telefonní linky v ČR a bude to bomba! 😊

Pro více informací navštivte Microsoft 365 Roadmap ID 68771

No, už aby tu byl rok 2021! 😊