To-Do

Microsoft To-Do po více než roce používání

Před přibližně rokem jsem začal používat aplikaci To-Do. Zprvu jsem k tomu byl opatrný, ale jelikož jsem tenkrát hledal možnost, jak sjednotit maximum úkolů, plánovat si svůj den, a přitom nemuset zapínat pouze Outlooku, dal jsem tomu šanci.

Obrovskou výhodou samozřejmě bylo a je, že je to samostatná aplikace, kterou mám v telefonu a nyní i v počítači. Je free a může ji používat kdokoliv i bez Office 365. Kdy ale začíná být opravdu zajímavá je právě s Office 365.

Úkoly na jednom místě

Když jsem s To-Do začínal, byla to skvělá apka do telefonu, která mi zobrazila i moje úkoly z Outlooku – oceňoval jsem tedy propojení úkolů z mailu a pak samostatně stojící. Mohl jsem tedy zahodit úkolníček v Outlooku a přejít do To-Do. Každé ráno tak začínám zapnutím této aplikace, která mi vždy připomene, co jsem dělal včera a co jsem případně nestihnul.

Úkoly byly na jednom místě, ale tenkrát jsme ještě stále čekali na to hlavní, co dnes je již realitou.

V rámci Office 365 můžete získat, nebo kolegovi udělit úkol na více místech. Například v aplikaci Planner, kterou můžete používat pro agilní plánování můžete dostávat úkoly, ale bohužel se Vám úkoly nikam nepropisovaly! Díky aplikaci To-Do tyto úkoly máte zde, spolu s ostatními z jiných aplikací.

Je zde tedy propojení mezi:

  • Planner – To-Do
  • Outlook – To-Do

Popřípadě ti z Vás, kdo máte Microsoft Dynamics 365, tak aktivity a úkoly z Dynamics.

Vzhled a uživatelské prostředí

V čem jsme naprosto nadšeni, je uživatelské prostředí aplikace. Bude to znít drsně, ale jako bychom snad nevěřili, že je to aplikace z řad Microsoft, ale spíše od Google. Možná to bude i tím, že je to aplikace Wunderlist, kterou Microsft koupil a implementoval do svých systému. To však ničemu přeci nevadí. Tato aplikace je prostě bezkonkurenční i podle zahraničních článků i referencí.

Díky dokonce novému Dark vzhledu, který jsme zmiňovali v předchozím článku, naše seznamy nabraly jinou dimenzi! Doporučujeme si tedy váš případný úkolníček pořádně projít a prozkoumat možnosti editace.

  1. Tmavý vzhled
  2. Pozadí a barvy seznamů.
  3. Nastavení ikon u seznamu.

To vše nám přeci každodenní rutinu může zpříjemnit! 😊

Spolupráce a kooperace

To-Do ale nemusí být jen váš osobní úkolníček, který si evidujete. Dokáže to být i parádní nástroj pro spolupráci a úkolování vašich kolegů, nadřízených, nebo i externistů s celým týmem vývojářů.

Zkuste si snadno vytvořit nový seznam, který nasdílíte svému kolegovi. Pak sídlící seznam uzavřete, aby se tam nikdo další nedostal a hurá do spolupráce.

Můžeme tak říct, že aplikace To-Do vám je schopna částečně nahradit projektové řízení a úkolování jeden druhého. Alespoň v základní fázi, kdy nepotřebujete složité řešení, ale stačí jen úkol-splněno. Samozřejmě pro složité a sofistikované projektové řízení jsou nutné již jiné nástroje jako je třeba Planner, JIRA, Project, Dynamics a mnoho dalších. To-Do je ale dobrý začátek.