office-icons

Co říkáte na nové ikony programů Office?

Koncem listopadu 2018 se objevily nové ikony programů Office. Jelikož ale nikdo z nás naše zařízení tolik nerestartujte nebo dokonce nepřeinstalovává, tuto změnu jsme neregistrovali. Nasazení těchto ikon také trvala nějakou tu dobu až nakonec se změny projevili jak v mobilech, tak tabletech i online.

Zrovna včera se nám, po řízeném restartu všech zařízení, projevily nové ikony i v noteboocích a počítačích. V telefonech se nám postupně ikony měnily a to od Outlooku a dál. U kolegů s Androidem ještě stále nic, ale iOS vypadá dobře a ikony by měly být aktuální (pokud ne, tak jděte do Apple Store přímo na kartu aplikace – měli byste tam vidět možnost aktualizace).

Dnes již tedy máme kompletní programy Office v nových ikonách.

Za nás musíme říci, že nové ikony jsou opravdu povedené a odpovídá to novému směru a idee, kterou Microsoft jako takový má představovat. Aplikace jsou moderní a hlavně mobilní. Můžeme dokonce říci, že po dlouhé době nepředstavuje hlavního inovátora v Designu aplikací jen Apple s iOS, ale také Microsoft. Zní to neuvěřitelně, já vím!

Minimalismus

Minimalistický design je již delší dobu v kurzu. Je pozitivní, že i takový kolos jako Microsoft začíná projevovat svůj zájem pro design a dělá správné kroky při re-designu svých programů.

Sjednocující čtvercové pole s písmenem, které spojuje aplikace je perfektní. Staré okno již není zapotřebí. Nyní je důležitá samotní ikona, nikoliv písmeno.

Nové ikony se nám hlavně líbí na našich mobilních zařízeních, kdy získaly čistší vzhled. Veškeré Office 365 ikony jsou tak sjednoceny na bílém pozadí.

Radikální změna

Líbí se nám i to, že se Microsoft nebojí radikálnějších změn. Nejedná se jen o drobnou změnu, ale o úplné otočení z pohledu grafiky, mohli bychom i říci 180 stupňů. I to nás motivuje v pokračování ještě bližší spolupráce se společností Microsoft a lepší podpoře jejich produktů.

Je to nová firma, která se nebojí změn a jde jim naproti, abychom my je zvládali snadněji. My jsme tu pak pro to, abychom vám pomohli se v jejich aplikacích neutopit.

Neprojevují se vám tyto změny? Možná nemáte Office 365 a stále fungujete lokálně.

Chcete změnu? Kontaktujte nás!