aplikace office

3v1 a nová aplikace Office pro iOS a Android

Začátkem listopadu se Microsoft pochlubil novou aplikací Office, která nahradí původní aplikace Word, Excel a PowerPoint. Vzhledem k tomu, že i původní aplikace je hodně dobrá, na další krok kupředu se vyloženě těšíme. Zjednoduší totiž vytváření dokumentů na mobilních zařízeních. Ušetří nám tím hledání, kterou aplikaci zvolit.

Důvěřuj, ale prověřuj, aneb testování aplikace Office

Aplikaci si v současné době mohou otestovat všichni uživatelé se systémem Android. Náš kolega, který je u nás na firmě s tímto systémem jediný, možnosti ihned využil a na vlastní kůži testuje a zjišťuje, jestli je aplikace skutečně tak skvělá, případně zda má někde nějaký skrytý háček.

Zatím převažuje nadšení – dosud nenarazil na žádná podstatná omezení, naopak oceňuje jednoduchost a to, že už nemusí přepínat mezi jednotlivými aplikacemi.

aplikace office na androidu

Co můžeme očekávat?

Co se tedy vlastně změnilo a jak bude nová aplikace fungovat?

V zásadě jde opravdu o spojení 3 aplikací do 1, takže v první řadě můžeme očekávat kompletní funkce ze všech aplikací na jednom místě. Bude nám ale zabírat o dost méně místa v našich telefonech. Vezmeme-li, že dnes má každá aplikace přes 200 MB!!, bude to změna značně pozitivní a znatelná.

  • Sjednocený a jednodušší přístup k souborům. Něco jako OneDrive, ale s tím, že zde budeme rovnou upravovat bez nutnosti otevírat jinou aplikaci.
  • Rychlé poznámky. Ty byly doposud v aplikaci OneNote – docela bych uvítal obecně tyto poznámky vysunout jako samostatnou aplikaci, protože mi přijde nesmysl otevírat tak velké aplikace, když si chci jen rychle něco zapsat… Jsem rád, že to dochází i Microsoftu!
  • Parádní vytváření PDF a práce s nimi. Budeme moci skenovat QR kódy, a tak vytvářet dokumenty nebo PDF a díky „reálnému podpisu“ bude možné PDF i podepsat přímo do telefonu.

Na závěr

Moooooc se na těšíme, až si tuto aplikaci nainstalujeme a zahodíme Word, Excel i PowerPoint. Co jiného dodat?!? Pokud tedy máte telefon s Androidem, vzhůru do testování! Vy s iOS si musíte ještě chvilku počkat. Aplikace je hlavně na mobilní (mobily) zařízení, ale na tabletech bude prý fungovat také. Optimalizace a priority jsou ale jasné!