Nové názvy Microsoft Office 365 pro lepší orientaci?

Tak je to tady, máme zde další a další změny. Protože změna je život a my se přeci vyvíjíme. Tedy zatím se setkáváme s nevolí vývoje a rozvoje a s potenciálními klienty spíše bojujeme v tomto ohledu, ale zatím se nám to s potem na čele daří. Aktuální změna se ale týká pouze názvosloví produktů Office 365 a Microsoft 365. Tato změna k nám přijde již 21. 4. 2020 a bude následující:

  • Office 365 Business Essentials -> Microsoft 365 Business Basic
  • Office 365 Business Premium -> Microsoft 365 Business Standard
  • Microsoft 365 Business -> Microsoft 365 Business Premium

Tyto změny jsou zde proto, neboť jednotlivé balíčky se doplňují, a tak roste jejich využití i cena. V minulém názvosloví bylo nesladěné to, že jste měli Office 365 Business Premium, které bylo méně vybavené než balíček Microsoft 365 Business. Dává to tedy více smysl a souvislosti mezi jednotlivými balíčky.

Microsoft 365 Business Basic – základní cloudové služby pro spolupráci a komunikaci.

Microsoft 365 Business Standard – kompletní sada Office programů a služeb pro spolupráci i komunikaci.

Microsoft 365 Business Premium – programy Office, služby pro spolupráci i komunikaci, zabezpečení koncových zařízení a dokumentů.

Díky těmto změnám se nám i mění názvy pro pronájem pouze aplikací, a to opět smysluplněji a moderněji (z ohledem na to, že více a více používáme pojem aplikace než programy).

  • Office 365 Business -> Microsoft 365 Apps for business
  • Office 365 ProPlus -> Microsoft 365 Apps for enterprise

Beze změn

Beze změn tedy zůstávají služby a balíčky pro enterprise (E plány) pro školství (A plány) a pro vládní organizace (G plány). Tam se tedy nic nemění a je to stále tak jak jsme zvyklí.

Jak se na to připravit?

Pouze informačně, není potřeba nic dělat. Naše názvosloví se změní automaticky, takže pokud někdo potřebuje udělat úpravy v systémech, nebo na webu, tak je tento víkend ideální doba.

Jste-li zmateni jako verzi tedy budete mít a jakou případně vybrat, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme.