Čeho se můžeme dočkat v Microsoft Teams v listopadu?

Listopadových novinek v Teams bude určitě celá řada. My jsme pro vás vybrali dvě, které nám připadají nejzajímavější. Měli bychom se jich dočkat právě v průběhu listopadu a aktuálně jsou ve vývoji.

 • Zlepšení schůzek v zařízení iOS
 • Redukce hluku díky AI

Zlepšení schůzek v zařízení iOS

Brzo dojde k zásadnímu zlepšení na zařízeních iOS s novým prezentačním modem. Díky tomu bude možné vidět vice účastníků schůzky najednou, a ještě k tomu i případnou prezentaci se zvýrazněným účastníkem.

Tato novinka se týká Roadmap ID 68834

Koncem října bychom si tedy měli udělat aktualizaci naší aplikace Teams v iOS. Tak dosáhneme této nové funkcionality!

Co vše bude k dispozici?

 1. Posuvná lišta s účastníky nám umožní vidět vice uživatelů. Díky tomu tedy budeme schopni vidět na iPhone až 15 účastníků a na iPadu až 20 účastníků.
  Schůzka v Teams na iPad
 2. Pohled na účastníky, když zrovna prezentuji. Díky nové aktualizaci budeme schopni vidět jak sdílený obsah, tak lištu s účastníky najednou. Také bude přidán vizuální rámeček kolem aktivního prezentujícího.
 3. Zvýrazněný účastník a prezentace hned vedle sebe. Tím bude jednodušší pozorovat jak samotnou prezentaci, tak prezentujícího.
  Schůzka v Teams na iPhone - Prezentace

Redukce hluku v Microsoft Teams

Tak na tuto novinku se velice těšíme. Díky tomu snad konečně nebude nutné mít k dispozici perfektní sluchátka nebo mikrofon. Microsoft Teams se snad postará o redukci okolního hluku za nás. Budeme tedy mít brzo k dispozici tři úrovně zvukového omezení, které by nám měly zajistit lepší soustředění během schůzek.

Tato novinka se týká Roadmap ID 68694.

V polovině listopadu se dočkají této novinky první šťastlivci a do poloviny prosince ji budeme mít k dispozici všichni. Do Vánoc tedy budeme mít naděleno 😊.

Nastavení redukce hluku

Konkrétně tedy budeme mít v nastavení aplikace Microsoft Teams k dispozici čtyři možnosti. A to Auto (základní), Nízká, Vysoká a Vypnuto. Toto nastavení bude k dispozici přes kliknutí na profilový obrázek a následně v Nastavení -> Zařízení.

Nastavení redukce zvuku v aplikaci Teams

Nastavení bude nutné změnit před zahájením schůzky.  Pokud necháme v základním nastavení (Auto), aplikace nastaví redukci na základě ambientního zvuku.

 • Nízká redukce je nastavena pro zvuky, jako jsou klimatizace, počítačový větrák nebo hudba.
 • Vysoká redukce je nastavena na zvuky, které nejsou řeč. Toto nastavení bude potřebovat více počítačových zdrojů.