Update šablony a ikon ve webové aplikaci Microsoft Teams.

Tmavá i světlá šablona bude brzo aktualizována! My se na to velice těšíme, protože za nás UX v Microsoft Teams a design má určitě co dohánět před konkurencí, i když už určitě byl učiněn ohromný krok od počátků této aplikace.

Tato změna se týká roadmap ID 68721 a uživatelé v cíleném vydání se jí dočkají již v polovině listopadu. Standardní vydání je pak naplánováno na začátek prosince (vládní organizace až v polovině ledna 2021).

Microsoft používá takzvaný Fluent design systém, který zaručuje jednotnost napříč aplikacemi i systémy. Změny, které ale přijdou, jsou velmi nepatrné a nám dle obrázků nepřijde, že by odpovídaly dokumentaci Fluent design. Například ikona chatu není stejná v dokumentaci a v náhledu nového Teams. Upřímně to ale nevadí, protože ze subjektivního pohledu se nám ikona v náhledu líbí přeci jen více a je modernější. Možná se tedy dočkáme postupně s aktualizací Teams i redesignu celého Fluent designu? Na to si asi počkejme.

Aktuální design Microsoft Teams na webu:

Aktuální design Microsoft Teams na webu

Nový design Microsoft Teams na webu:

Nový design Microsoft Teams na webu

Co myslíte Vy? Změna dobrým směrem? Za nás ano. Zde je krátký seznam hlavních změn:

  • Jsou přidány stíny mezi panely.
  • Zaoblené rohy pro původně čtvercové elementy (například tlačítka).
  • Úprava barevnosti u tmavé i světlé šablony.

Určitě je super, že je nyní zvýrazněné tlačítko pro novou zprávu nebo pole pro vyhledávání, které se určitě velmi podceňuje v této aplikaci.