programy-Office

Vyhledávací pole v Office 365 programech je tu!

Konečně je to tedy; vyhledávací pole v Office 365 programech! Díky tomuto poli můžeme snadno procházet celý program Office a to díky snadnému hledání.

Přirovnali bychom to něco k vyhledávání v operačním systému Windows 10. „Stačí jen udeřit do klávesy Windows a psát.“ Zde stačí akorát stiskneme klávesovou zkratku Alt+Q a můžeme začít také psát.

Vyhledávací pole v programu Word

Již konec bloudění…

Čím více jsme používali programy Office a všechny jejich super funkce, tím více jsme trávili čas hledáním, kde vlastně to tlačítko vězí… Díky vyhledávání přímo v programu Office (nezáleží zda Word, Excel, nebo PowerPoint) můžeme námi požadovanou funkci najít během pár kliknutí.

Opravdu jakoukoliv akci najdeme tímto hledáním. Tisk, uložení kopie a další a další. Pozor, mohu však najít i nejenom akce uvnitř programu jako takového!

Ještě lepší integrace!

vyhledavani-word

Díky propojení s cloudem Office 365 můžeme snadno přistupovat k jednotlivým programům i přímo z aplikací Office. Již není tedy třeba jít do průzkumníku a tam najít potřebný soubor k práci.

Chceme-li najít kolegu se kterým potřebuji dokument rychle sdílet, stačí napsat jeho jméno! Samozřejmě mohu na dokumentu spolupracovat i s externisty mimo moji organizaci, pokud tuto možnost máme povoleno.


Kde najdu vyhledávací pole?

To se nachází v horním panelu celého programu. Přesně tam, jak je program Excel zelený, program Word modrý atd…

Pokud toto pole tam nevidíte, zkuste aktualizovat programy Office, případně zapnout „testovací“ funkce. V současnosti totiž toto pole je testováno a připravováno do ostrého provozu (i přesto ale vyhledávání funguje a to přes klávesu, kterou jsem zmiňoval na začátku).

4 Thoughts on “Vyhledávací pole v Office 365 programech je tu!”

  • Dobrý den,
   hledání v Outlooku se také přesunulo do horní části okna. Vyhledávání stále umožňuje hledat ve všech zprávách i složkách. Koukněte se pro jistotu v Outlooku do Soubor -> Možnosti -> Hledání. Zde je nastavení vyhledávacího pole a indexování.
   Kirill

  • Taky mi to tam schází, nelíbí se mi vyhledávání v záhlaví. Kdyby jste objevil nějaký návod, tak prosím o radu 🙂

   • Dobrý den,

    Na vyhledávání v záhlaví si asi budeme muset zvyknout. Je to hold redesign produktu Office a sjednocení ve všech programech. Co se týče návodu, tak zde zpracovaný máme jeden zpracovaný jak vyhledávat v Outlooku, a jak pracovat s kategoriemi a trochu si ten Outlook přizpůsobit, aby více pomáhal. 🙂

    Kategorizace, filtrace a vyhledávání v Outlooku.

    Jinak doporučuji pro detailní hledání používat webovou aplikaci Outlooku (pokud máte Office 365, nebo Exchange), je znatelně lepší!
    Kirill

Comments are closed.