Tasks aplikace v Microsoft Teams a postupný přechod i první dojmy

Je to tu. Microsoft konečně nasadil aplikaci Tasks v Microsoft Teams. Od 9. 10. 2020 to máme všichni k dispozici bez výhrad. Nasazení je za námi a nyní jsou zde názvy které se mění opatrně v rukavičkách. Pokud si tedy myslíte, že tuto aplikaci v Teams nemáte, mýlíte se.

Schovává se totiž za aplikací Planner, kterou v rámci Teams všichni máme již dlouhou dobu. Je to proto, abychom nebyli všichni perplex a stále se zorientovali v našich Teams. Připneme-li tedy aplikaci Planner na lištu a zapneme ji, uvidíme nyní naprosto odlišnou obrazovku než kdysi.

Tasks v Microsoft Teams

V rukavičkách

Z toho tedy můžeme usoudit, že se kolem změny úkolů i názvů pracuje v rukavičkách, a tak je to správně. Poté co nám Microsoft udělil tolik možností a různých aplikací pro úkoly a plánování je více než pochopitelné, jakou důležitost dává změnám v této oblasti a proč tak opatrně.

  1. Nyní se tedy jmenuje aplikace Planner
  2. Po chvíli to bude Tasks by Planner and To-Do a to koncem tohoto měsíce.
  3. Nakonec bychom se měli dočkat prostě Tasks.

Důvodem tak opatrných změn v názvech je přitom pochopitelný a správný. Abychom našli zatím Planner a zvykli si, že to časem budou prostě Tasks, které v Teams budou používat určitě všichni, protože naše první dojmy jsou prostě bomba!

Toto názvosloví se ale nijak nedotkne samostatně stojících aplikací To-Do ani Planner.

Projektové řízení by Microsoft

Je radost vidět, jak se projektové řízení v rámci Microsoft vyvíjí. Musím říct, že začátky byly opravdu krkolomné a celá ta idea byla kolikrát velice nejasná. Nakonec se ale Microsoftu daří velmi hezky jednotlivé aplikace sjednocovat, a hlavně je stále vylepšovat. Používání je tedy stále příjemnější a pohodlnější.

Určitě jsou to ale další aplikace, které by každá organizace měla školit, pokud je plánuje používat pořádně. Přeci jen nám dokážou velmi usnadnit práci i zpříjemnit náš pracovní život 😉.

Kdyby se tedy někdo chtěl kouknout na oficiální Roadmapu, tak zde: 57213 a 65385