Pracujeme s Intune: připojení Windows zařízení pod naši správu

V nedávném článku jsme se bavili o tom, jak zařízení Windows můžeme nakonfigurovat a jak můžeme připravit programy a aplikace pro každodenní práci. To vše je opravdu ideální provést dopředu a otestovat. K tomu tedy potřebujeme zařízení, které pod naši správu připojíme.

Přidání zařízení pod správu

Jak přidat zařízení pod naši správu rozdělíme do dvou kategorií.

  1. Koupili jsme nové zařízení a patří organizaci.
  2. Máme zařízení, které patří zaměstnanci a je již používané a nainstalované.

1. Nové zařízení při instalaci

Pokud jsme správně pořídili zařízení s Windows 10 Pro, přidáme zařízení snadno ihned při jeho instalaci. Jakmile prvně spustíme zařízení a připojíme ho k internetu, budeme schopni vybrat, zda je zařízení určeno pro osobní účely, nebo pro pracovní.

Vybereme tedy pracovní a přihlásíme se svým profilem, který máme do organizace. Tím přidáme zařízení do správy organizace a máme hotovo.

Po dokončení instalace doporučuji provést takzvaný Fresh start z konzole v Intune, čímž zajistíme odmazání všech nepotřebných vestavěných aplikací, které v počítači mohou být od výrobce.

Lišta pro správu zařízení v Intune

2. Přidání stávajícího zařízení zaměstnance

Nejprve tedy varianta, že máme kolegu, který si donesl vlastní zařízení. Předpokládejme, že má zařízení s Windows 10 Pro, které bude fungovat bez problémů.

  1. Kliknemee na Start.
  2. Otevřeme Nastavení. Případně začneme rovnou psát “nastavení” a otevřeme ho.
  3. Jdemee do Účty → Přístup do práce nebo do školy → Připojit
  4. Následně zadáme svůj pracovní e-mail. Tím budeme přesměrováni na stránku Intune pro přihlášení.
  5. Přihlásíme se a dokončíme případné nastavení, jako je nastavení PINu nebo Windows Hello, které může být vyžadováno organizací.

Máme-li uživatele který má práva na přidávání zařízení do organizace, úspěšně se tímto přidá zařízení do organizace a my ho můžeme začít spravovat.