Podzimní aktualizace v Microsoft Teams a vyřešení komplikací

V posledních měsících aplikace Microsoft Teams, kterou máme v počítači, funguje opravdu prazvláštně. Sem tam nám neukazuje žádné zprávy, sem tam nás upozorňuje na něco, co není (nebo je, ale neukazuje nám to). Prostě chaos!

Naštěstí to vypadá, že po nejnovějších aktualizacích jsou tyto problémy zažehnány (kromě toho, že mě telefon stále upozorňuje na nové zprávy, i když jsem online na počítači). Pokud tedy někdo z vás stále pociťuje drobné komplikace s Microsoft Teams, doporučuji aktualizaci na nejnovější verzi, případně se odhlásit a přihlásit.

Drobné změny k lepšímu

Tak. Než se vrhneme na oficiální novinky, které k nám přijdou nebo už přišly, chtěl bych zmínit jedno drobné zlepšení, které je naprosto zásadní pro naši práci s Microsoft Teams a dost nám to pomůže!

Práce se soubory – ano, otevření souborů dříve bylo vždy v Microsoft Teams, a pokud jsme chtěli pracovat v plnohodnotném Wordu, museli jsme klikat prvým tlačítkem, nebo z Wordu v Teams volit „otevřít v desktopové aplikaci“.

Nyní tedy můžeme nastavit výchozí možnost otevření, kterou můžeme změnit třeba na desktopovou aplikaci. Tato drobná změna určitě pomůže k lepšímu využití Microsoft Teams, a hlavně k práci se soubory.

Teams otevření Souborů

Na co se můžeme těšit? Lepší vyhledávání!

Hlavní zásadní novinkou, která putuje do Microsoft Teams, je vylepšené vyhledávání! Konečně. Aktuální vyhledávání v Microsoft Teams je, jaké je, ale určitě není nic moc. Vyhledávání máte ve sloupečku dost nepřehledné, a řekl bych dokonce zastaralé. Ano, najdete to, co hledáte, ale jako v Outlooku (kde to hledání je stále peklo) musíte mít dost technického umu, abyste něco našli.

Aktuální vyhledávání v Microsoft Teams
Aktuální vyhledávání v Microsoft Teams

S novým redesignem přichází zásadní zjednodušení a zpřehlednění výsledků vyhledávání. Konečně bude využita celá obrazovka Microsoft Teams, a nejenom levý panel.

Nové vyhledávání v Microsoft Teams
Nové vyhledávání v Microsoft Teams

V průběhu listopadu se této novinky dočkáme a já se na ni fakt těším!