Nový Outlook pro Mac a Teams upozornění nativně v Mac

Nový Outlook pro Mac

Od 13. 10 2020 mají uživatelé Macbooků k dispozici preview nové verze aplikace Outlook, kterou si mohou stáhnout z App Store. Podle dostupných náhledů vypadá nová verze opravdu skvěle. Musím říct, že jeden z mých hlavních důvodů, proč jsem kdysi opustil od Mac a 100% přešel do světa Windows byly i velmi nemotorné programy Office a to HLAVNĚ Outlook! Pozor abyste ale tuto novinku viděli a měli k dispozici, je nutné mít aktuální verzi Outlooku a to Build 1013.

Přepínač mezi starým vzhledem a novým se objeví vpravo v rohu. Bude tedy snadné přecházet mezi jednotlivými verzemi a vždy bude jasné jakou právě používáte.

Nový Outlook pro Mac Záhlaví

Pracovní zlepšení

Kromě nového vzhledu bychom se ale i měli dočkat lepšího pracovního výkonu. Hlavně tedy rychlejší načítání zpráv, lepší vyhledávání, rychlejší synchronizace. Ti z vás, kdo používáte vyhledávání v rámci svých mailů často víte, že to není moc sranda s Outlookem (a to myslím obecně i na Windows zařízení). Hledání je většinou dost pomalé, někdy dokonce nevrací vše a dohledat starý mail je téměř detektivní práce. Snad tedy s novým vzhledem v Outlooku pro Mac si budou moci odpočinout uživatelé Mac a budou mít vyhledávání jako v 21. století a ne 90 letech 20.

V rámci hlavní obrazovky se také objeví postranní panel My Day, kde budeme schopni rychle plánovat svoji každodenní agendu a rozvrh na dalších 14 dní. Tento postranní panel budeme schopni nakonfigurovat a určitě tak, jaký kalendář chceme používat jako primární, nebo třeba změnit pohled na 3 dny.

Přizpůsobení nového Outlooku

Nový Outlook si také budeme schopni jednoduše přizpůsobit, ale to snad už je standardem. Takže si můžeme přehodit složky, nastavit černou barvu a tak dále. Nyní tedy zbývá si to vše jen vyzkoušet a zhodnotit, zda opravdu vyhledávání funguje a zda ty změny budou tak dobré, jak doufáme! 😊

Pokud si chcete prostudovat kompletní propagandu nového Outlooku přímo od Microsoftu, tak doporučujeme přečíst následující článek.

Nativní upozornění Teams v Mac

Nová notifikace Microsoft Teams pro Mac

Další novinkou, která nás teprve čeká, je nativní upozornění Microsoft Teams pro Mac. V říjnu by tedy pro uživatele Macu měla v Teams aplikaci přibýt nová možnost upozornění, a to upozornění v Mac. Tím se Microsoft Teams mnohem více přibližují tradičnímu požití aplikací na platformě Mac. Aktuální vývoj se trochu změnil, tak můžete sledovat aktuální informace na této Roadmapě (Roadmap 66743).