Nový Outlook pro Mac a Teams upozornění nativně v Mac

Nový Outlook pro Mac

Od 13. 10 2020 mají uživatelé Macbooků k dispozici preview nové verze aplikace Outlook, kterou si mohou stáhnout z App Store. Podle dostupných náhledů vypadá nová verze opravdu skvěle. Musím říct, že jeden z mých hlavních důvodů, proč jsem kdysi opustil od Mac a 100% přešel do světa Windows byly i velmi nemotorné programy Office a to HLAVNĚ Outlook! Pozor abyste ale tuto novinku viděli a měli k dispozici, je nutné mít aktuální verzi Outlooku a to Build 1013.

Přepínač mezi starým vzhledem a novým se objeví vpravo v rohu. Bude tedy snadné přecházet mezi jednotlivými verzemi a vždy bude jasné jakou právě používáte.

Nový Outlook pro Mac Záhlaví

Pracovní zlepšení

Kromě nového vzhledu bychom se ale i měli dočkat lepšího pracovního výkonu. Hlavně tedy rychlejší načítání zpráv, lepší vyhledávání, rychlejší synchronizace. Ti z vás, kdo používáte vyhledávání v rámci svých mailů často víte, že to není moc sranda s Outlookem (a to myslím obecně i na Windows zařízení). Hledání je většinou dost pomalé, někdy dokonce nevrací vše a dohledat starý mail je téměř detektivní práce. Snad tedy s novým vzhledem v Outlooku pro Mac si budou moci odpočinout uživatelé Mac a budou mít vyhledávání jako v 21. století a ne 90 letech 20.

V rámci hlavní obrazovky se také objeví postranní panel My Day, kde budeme schopni rychle plánovat svoji každodenní agendu a rozvrh na dalších 14 dní. Tento postranní panel budeme schopni nakonfigurovat a určitě tak, jaký kalendář chceme používat jako primární, nebo třeba změnit pohled na 3 dny.

Přizpůsobení nového Outlooku

Nový Outlook si také budeme schopni jednoduše přizpůsobit, ale to snad už je standardem. Takže si můžeme přehodit složky, nastavit černou barvu a tak dále. Nyní tedy zbývá si to vše jen vyzkoušet a zhodnotit, zda opravdu vyhledávání funguje a zda ty změny budou tak dobré, jak doufáme! 😊

Pokud si chcete prostudovat kompletní propagandu nového Outlooku přímo od Microsoftu, tak doporučujeme přečíst následující článek.

Nativní upozornění Teams v Mac

Nová notifikace Microsoft Teams pro Mac

Další novinkou, která nás teprve čeká, je nativní upozornění Microsoft Teams pro Mac. V říjnu by tedy pro uživatele Macu měla v Teams aplikaci přibýt nová možnost upozornění, a to upozornění v Mac. Tím se Microsoft Teams mnohem více přibližují tradičnímu požití aplikací na platformě Mac. Aktuální vývoj se trochu změnil, tak můžete sledovat aktuální informace na této Roadmapě (Roadmap 66743).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *