Novinky v Microsoft Teams 05/2020

V průběhu května jsme mohli postupně v naší aplikaci Teams registrovat postupné změny a novinky. My jsme se nejvíce těšili na více oken v rámci jedné aplikace. To znamená, že můžeme mít otevřený chat během videokonference a nemusíme přepínat sem a tam. Pojďme si ale projí novinky a jejich využití postupně.

1.    Analýza kanálů

1. května 2020

Ti z Vás, kteří jste správci, nebo vlastníci týmu v Microsoft Teams můžete mrknout na nové metriky pro kanály v týmu. Najdete je pod Další možnosti > Správa týmu > Analýza. Najdete zde například průběžný přehled příspěvků a odpovědí pro každý tým a kanál.

Analýza kanálu v Teams

2.    Schůzka 3x3 na počítači

13. května 2020

Při schůzkách je nyní možné mít až 9 souběžných streamů videa. Pozor, tyto streamy je možné mít prostřednictvím aplikace v počítači.

Videokonference 3x3

3.    Přihlášení se při schůzce a zjistěte docházku

Jste na videokonferenci a chcete se na něco zeptat? Každý z nás snad v dnešní době zjistil, že během online schůzky ta interakce není tak pohodlné a hladká jako při face-to-face setkání. Hlasy se přes sebe překrývají a někdy je to velmi nepohodlné si jen tak říci o slovo… Od toho je zde nová funkce, a to přihlášení o slovo snadný tlačítkem ve schůzce.

Hlášení během schůzky

Mimo to si nyní organizátoři schůzky mohou velmi snadno stáhnout seznam účastníků, kteří se na schůzku dostavili. Vyexportovat to do CSV a pak si třeba můžete udělat super dashboard v PowerBI!

4.    Finální tečka

27. května 2020

  1. 10 000 členů týmu pohromadě
  2. Tlačítko Možnosti schůzky v Teams
  3. Rezervujte si schůzky a online návštěvy přes Bookings
  4. Chat v novém okně pro multitasking

Na konec toho bylo opravdu hodně. Zvýšení limito pro tým představovat nemusím a myslím, že se to i v Čechách bude týkat oooopravdu málo koho. Tlačítko možnosti schůzky vám umožní upravit schůzku ve webovém rozhraní. Po odeslání schůzky tak můžete donastavit některé funkce jako třeba obcházení „předsálí“, nebo osoby, které mohou prezentovat.

Možnosti schůzky

Aplikace Bookings nabízí velmi snadné plánování schůzek s lidmi mimo vaši organizaci. Můžete tak odbavovat své zákazníky, kteří třeba potřebují ostříhat, nebo si k vám zajít pro konzultaci. Nyní bude možné celý proces i automatizovat, a tak i založit online schůzku, hned po rezervaci vašeho času.

Nakonec tedy jak jsem psal na začátku. Multitasking pomocí více oken chatu. Jednoduše si tak vygenerujte nové okno, ve kterém můžete nadále řešit důležité pracovní věci, a přitom třeba spolupracovat s týmem, nebo mít videokonferenci.

Uvidíme tedy, co přinese další měsíc. Snad se brzo dočkáme například více účtů v jednom Teams, nebo multitasking na úrovni týmů a nejenom chatů. Uvidíme.