Novinky v Microsoft List a To-Do, které se nám postupně zjevují

V červenci jsme se dočkali zavádění nové aplikace Microsoft List. Je to „nová“ aplikace, která bude sjednocovat kompletní seznamy, které máme kdekoliv na našem profilu (tenantu). Jde stále o to, že seznam je uchován v SharePointu na webu. Aplikace Microsoft List ale všechny SharePoint seznamy sjednotí, a hlavně jim dá krásnou podobu, která je mnohem použitelnější a přívětivější z uživatelského pohledu.

Už se blíží Microsoft List

My osobně jsem se zatím dočkali Microsoft List jen v aplikaci Microsoft Teams, zatím nemáme aplikaci jako „samostatně stojící“. Jak ale soudíme z Teams, je to opravdu pecka. Samozřejmě jako vždy můžeme podotknout, že Microsoft opět dohání trh (například aplikace Airtable), ale přeci jen se mu to daří velmi hezky (vezmeme-li v potaz to do kolika různých systémů to musí integrovat, oproti konkurenci).

Microsoft List Šablony

Nyní jsme ale dostali informaci, že Microsoft List zkušenost budeme mít k dispozici nejenom v Teams a jako samostatně stojící appku, ale i přímo v SharePointím webu. Takže nyní i když budeme zakládat seznam na SharePointu, budeme mít k dispozici 8 šablon, ze kterých si každý může vybrat. Zakládání seznamu tak bude na všech místech stejné, a to je určitě super!

Viz: Roadmap ID: 67137

Microsoft List Šablony Detail

Změny v To-Do notifikacích

Mimo jiné jsme dostali i zajímavost k aplikaci To-Do, nic zásadního ale přeci jen vychytávka. V To-Do nám totiž přibudou notifikace, které budou na sdílených seznamech. Pokud tedy jen počkáme, tak od 19. října budeme mít notifikace, které budou přicházet ze sdílených seznamů. Například když se přidá nový úkol, když se úkol upraví, nebo když se úkol dokončí. Toto nastavení samozřejmě jde vypnout, a to v administraci organizace.

Viz: Roadmap ID 67114