Teams novinky na září – Microsoft lists a zlepšení online schůzek

Blíží se nám školní rok a všichni se na něj pořádně připravujeme. My ho hodně věnujeme našemu klientovi 1. KŠPA v Kladně a dáváme dohromady poslední počítače, nastavení, serveru, ale také cloudu. Minulý školní roku ukázal jako žádný jiný důležitost moderních technologií ve školství. Školy, které nezahálely a měli nasazené Office 365, nebo Gsuite mohly během výjimečné doby pracovat online, a to i díky Micosoft Teams pro školy. A právě v Microsoft Teams se dočkáme opět pár novinek.

Microsoft List aneb seznamy trochu jinak i v Teams

Microsoft Lists

Seznamy jsou neodmyslitelnou součástí jakéhokoliv podnikání, ale také Microsoft 365. Nyní se chystá poměrně zásadní úprava těchto seznamů (máme na mysli Excel a SharePoint lists), na kterou se už nemůžeme dočkat. Člověk by si asi řekl, seznamy… co s nimi? Ale na druhou stranu si představme, že cokoliv v práci děláme jsou vlastně seznamy, které jsou spolu různě propojené a nesou určitou informaci. Někdy doplňujeme opravdu velké excelové sešity, nebo doplňujeme data do databáze, nebo evidujeme faktury.

Pokud tedy používáte hodně excel, abyste zaznamenávali nějaká data, možná je načase vyzkoušet seznam v SharePointu, nebo právě v Microsft lists v Teams. Moc se na to těšíme a věříme, že to opět pomůže trochu více integrovat moderní přístup nad firemními daty, a to právě přes Teams a nesnažit se brouzdad stále zpět k SharePointu (i když i ten v poslední době dělá obrovské pokroky jak vizuální, tak výkonové).

Seznamů bychom se měli dočkat do konce srpna avšak v rámci Microsoft Teams budou postupně nasazeny od začátku září do října 2020. A zatím si více info o této appce můžete přečíst zde.

Nastavení online schůzky před zahájením

Konečně je zde větší aktualizace toho, jak se nastavuje online schůzka před tím, než se tam vůbec připojíme. Velmi často se i nám stávalo, že jsme se třeba připojili a kolegu nebylo slyšt, nebo dokonce nás nebylo slyšet. Pak je to takové 5minutové: „Slyšíš mě?“ a dopisování no v zásadě nepříjemné zahájení většiny schůzek.

S novým „předsálím“ před schůzkou si snad ale každý z nás bude schopen odkontrolovat, zda mu vše funguje, zda vidí sebe a zda mu funguje mikrofon s reproduktory, případně si bude schopen i upravit (zapnout a vypnout) potřebné zařízení. Mimo to bude v rámci tohoto předsálí možné také nastavit pozadí, rozostření videa a upravit další náležitosti online schůzky.

Září tedy přinese za nás velmi zajímavé novinky nejenom v Teams, a tak se opět těšíme, až si je vyzkoušíme a třeba zde poreferujeme, jak se nám opravdu budou líbit. 😊