SharePoint PDF

Jak vyřešit nefunkční odkazy k PDF souborům v SharePoint mobilní aplikaci?

Nedávno se nám stala nepříjemné záležitost při konfiguraci intranetu na SharePointu pro jednoho našeho klienta. Byly to nefunkční odkazy k souborům PDF, které končili zvláštní chybou. V menu jsme měli odkazy přímo k PDF dokumentům, které v desktopové (webové) verzi fungovaly v pořádku, ale na mobilních zařízeních (v aplikaci SharePoint) nefungovaly.

Zjistili jsme, že je to „neřešený“ problém, který hold v appce na mobily je. Pak nás ale napadlo jedno řešení.

Řešení

  1. Našli jsme tedy PDF dokument, na který jsme se odkazovali v SharePoint appce a otevřeli si ho. Fungovalo to v pořádku.
  2. Tento funkční soubor (odkaz) jsme si pak nasdíleli k počítači a použili. Odkaz k PDF fungoval na počítači bez problému, a tak jsme ho vložili do menu samotného intranetu.
  3. Výsledkem je, že vše funguje. K dokumentu PDF se dostaneme jak z desktop (webové) verze, tak přímo z aplikace SharePoint pro mobilní telefony.

Závěrem

Mohli bychom říct, že je to drobná chyba, které se dá velmi jednoduše obejít. Je to ale nepříjemné a na první pohled to uživatele nemůže napadnout.

Aktualizace: Zjistili jsme nakonec, že tato chyba se projeví pouze v případě, že použijete odkaz, který je v URL, když máte otevřené PDF. Pokud ale vygenerujete odkaz, který bude pro lidi s již existujícím přístupem, tak ten bude fungovat i v mobilních zařízeních. Pozor, stále se však neotevře PDF v aplikaci SharePoint, ale vyvolá to otevření prohlížeče, ve kterém se toto PDF otevře. Takže i přes tento odkaz, preferujeme méně pohodlné řešení, které je popsané výše.

Nastavení odkazů pro sdílení