Microsoft Forms a jak může pomoci vašemu podnikání?

Někdy přeci potřebujeme znát názor lidí kolem nás. Nebo jen potřebujeme získat informace pro poskytnutí našich služeb. Jak to ale udělat? Vytvořit formulář a ten poslat. Dříve bychom sáhli po Wordu a ten rozeslali, ti z Vás, kdo se s Wordem kamarádí více by v něm udělali formulář a zamkli by úpravy, kromě doplnění formuláře. Je to ale opravdu to nejlepší co dnes lze udělat?

V době cloudové a v době online již přeci máme nástroje, které jsou určeny jen a jen pro dotazování. Jedním z nich je právě i v našem předplatném Microsoft 365 a to Microsoft Forms. Díky této aplikaci můžeme vytvářet firemní dotazníky snadno a moderně.

Microsoft Forms

Logo Microsoft Forms

Díky Microsoft Forms můžete vytvořit formuláře, nebo kvízy. Rozdíl je jednoduchý a to, že v kvízu máte správnou a špatnou odpověď, přičemž u formuláře se ptáte na názor dotazovaného, nebo od něj chcete získat informace.

Základní stavební bloky pro váš formulář nebo kvíz jsou jednoduché a intuitivní.

 • Volby (a, b, c, d…)
 • Text (Krátký text, dlouhý text)
 • Hodnocení (až 10 hvězdiček)
 • Datum

Následně můžete do vašeho formuláře vložit i složitější možnosti jako jsou:

 • Pořadová škála pro seřazení položek od nejlepší po nejhorší.
 • Likertova škála, kdy v matici volíte pro každou položku určitou možnost (souhlasím, spíše souhlasím…)
 • Nahrání souboru
 • Net Promoter Score®, kdy se ptáte lidí, zda by Vás (nebo cokoliv jiného) doporučili nebo ne.
Novy formulář v Microsoft Forms

Využití Microsoft Forms

Jakýkoliv formulář nebo kvíz, který vytvoříte, můžete sdílet. Možnosti jsou tudíž jen takové, jaké si představíte a jaké asi i potřebujete.

Sdílet totiž můžete:

 1. Odkazem
 2. QR kódem
 3. iframe elementem – pro vložení formuláře přímo na web.

Zabezpečení přitom můžete nastavit tak, aby formulář byl dostupný v rámci organizace, nebo i mimo ni, a to veřejně na internetu. Záleží jen na vás.

Díky tomu, že Microsoft Forms je součástí vašeho Microsoft 365, můžete na vyplněný formulář navázat automatizační procesy a jakoukoliv odpověď ihned zaznamenat k Vám do systému, nebo zaslat respondentovi automatickou odpověď s informacemi.

Vše přitom zvládne kdokoliv, bez zásadní znalosti kódu a programování. Pojďme si zkusit vyjmenovat pár scénářů, které by mohly fungovat od nejjednodušších po ty složitější.

 1. Kontaktní formulář
 2. Poptávka
 3. Registrace na událost
 4. Odeslání dokumentů ke zpracování / ke schválení.
 5. Firemní test znalostí pro zaměstnance a BOZP
 6. Schvalování dovolených a jejich záznam.

To vše můžete vytvořit díky Microsoft Forms.

Kdybyste ale potřebovali s nastavením jakéhokoliv formuláře potřebovali pomoci, neváhejte nás kontaktovat, nebo třeba rovnou vyplnit formulář níže a my se Vám ozveme.