axis-day-2019

AXIS den 2019 a novinky v IP kamerách

AXIS den 2018 se odehrává v zajímavém prostoru Vnitroblock, který se nachází v pražských Holešovicích. Je to alternativní prostor nejenom pro umělce, ale jak je vidět i nadnárodní korporace si pro tyto místa nachází zalíbení. Při počáteční prezentaci se nám představují technologické trendy v oblasti IP kamer.

AXIS trendy 2019

 1. Kybernetická bezpečnost
 2. Umělá inteligence
 3. GDPR
 4. Videoanalýza již v kameře a ne na serverech
 5. Životní prostředí a moderní technologie
 6. Integrace senzorů

AXIS se staví do pozice leadra na trhu, kterým bez pochyby je, a tudíž nás ubezpečuje, že tyto trendy plně naplňuje a jde jim aktivně naproti.

Umělá inteligence

Umělá inteligence je velké téma ve všech technologických oborech a oblastech. Řeší se to na každém semináři nebo akci na které chodíme není tomu jinak ani na AXIS dnu 2019.

Bohužel tento trend zatím vidíme hlavně u velkých korporacích, které již nemají prostor jak automatizovat a ztenčovat své náklady. Tudíž bychom nevnímali tento bod jako trend, ale tlak velkých firem a korporací.

Kybernetická bezpečnost

Kybernetická bezpečnost je důležitá oblast v IP kamerách. Je důležité ji hlídat a nezanedbávat. AXIS se svým nevím chipem ARTPEC 7, který v roce 2019 zveřejňuje na trh, jde bezpečnosti na ruku.

Díky pokročilým funkcím jsou tedy, AXIS kamery, schopny odhalit nebezpečný firmware, který se snaží napadnout kameru, a tak zabránit případnému updatu kamery, čímž by se kamera infikovala.

Zároveň jsou kamery připravené na to, že chrání celý systém. Tudíž, je-li přineseno již infikované zařízení – systém to rozezná a toto zařízení ihned nahlásí a zabrání infikování ostatních prvků.

To vše je velice důležité, neboť kamer i ostatních prvků v síti, které jsou schopny napadnout naše zařízení je stále více a více. Je tedy nutné se aktivně chránit a volit ty zařízení od těch výrobců, kterým opravdu věříme.

ARTPEC 7

Chip ARTPEC 7, který byl zveřejněn již počátkem dubna umožní mimo pokročilé bezpečnosti i H265 kompresi videa společně s velmi známým ZipStream od společnosti AXIS. Díky tomu lze dosáhnout o dalších 20 % úspory v datovém toku oproti H264 + ZipStream. Máme-li tedy rozsáhlé kamerové systémy a řešíme nedostatek místa na našem úložišti, je to bezkonkurenční volba.

Jak šel čas?

 • První IP kamery

  V roce 1996 byla vynalezena první AXIS IP kamery s 1 snímkem za 17 vteřin. To by dnes bylo spíše pro smích.

 • LightFinder

  Technologie LightFinder nám umožňuje vidět obraz jako za dne, i když je reálně tma. Stačí nepatrné světlo, které se využije k tomu, abychom viděli perfektní obraz.

 • ZipStream

  ZipStream umožňuje zkomprimovat datový tok na absolutní minimum. Je založen na tom, že nehybné prvky v obraze neposílá přes síť a filtruje pouze pohyb, který se na kameře odehrává.

 • H265 + ZipStream

  Komprese H265 je sama o sobě výborná a známá několik let. V dnešní době přichází AXIS s kombinací se ZipStream a tudíž tou největší úsporou datového toku.

Za nás tedy AXIS den 2019 proběhl uspokojivě i poměrně zajímavě. Firma se rozvíjí a přináší další a další novinky. To je podstatné a důležité. Pro nás to stále zůstává 1. na trhu a hlavní inovátor v oblasti IP kamer. Komu tedy nevadí si připlatit za značku a chce mít evropskou technologii, je jeho jedinou správnou volbou AXIS.

Hledáte-li tedy partnera pro zabezpečení vašich prostor ať už domácích, firemních, nebo průmyslových, neváhejte se na nás obrátit a kontaktovat nás. Po krátká analýze vám navrhneme kamerový systém přesně na míru, který bude splňovat i ty nejmodernější požadavky.