V & V Taxes s.r.o. a hosting systémů

Společnost V & V Taxes s.r.o. se sídlem v Kladně poskytuje komplexní finanční (účetní, mzdové, právní, daňové i auditorské) služby napříč všemi podnikatelskými obory v celé ČR i EU, a to nejen právnickým a fyzickým osobám, ale i neziskovým organizacím jako spolky, obce, nadační fondy a školské právnické osoby.

Záchrana serveru

Společnost V & V Taxes potřebovala zajistit funkční server a přenést do něj data ze starého, který již selhal. Fyzický server jsme tedy připravili a migrovali na něj kompletní účetnictví klientů. Tento fyzický server jsme pak propůjčili společnosti V & V Taxes a nadále jsme se o něj starali. Správu jsme vedli jak nad samotným systémem, tak nad aplikacemi společnosti Stormware a to programy POHODA, PAMICA a TAX.

S růstem firmy byl potřeba vyšší a vyšší výkon. Fyzický server v kanceláři firmy již nestačil a s narůstajícími požadavky na práci odkudkoliv jsme navrhli změnu na hostování celé infrastruktury u nás v datacentru. Vytvořili jsme tak propojení našich serverů s pobočkou společnosti v Kladně a uživatelé tak nic nepoznali i po přechodu na vzdálenou práci. Díky využití služby RemoteApp a právě síťovému propojení je práce stále stejně pohodlná a to odkudkoliv na světě.

Tiskové řešení

Aby společnost V & V Taxes dosáhla efektivního využití zdrojů, využívá také tiskového řešení, které plně zajišťujeme. Díky monitoringu objemu tištěných stránek, tak V & V taxes platí jen za to co opravdu vytisknou. Přitom stále s jistotou, že v případě jakýchkoliv výpadků jim zajistíme náhradu obratem, bez zbytečných odkladů.

Správa počítačů

I přes přesun doménového řadiče mimo pobočku firmy, stále spravujeme přes 20 počítačů díky doménovým politikám, a tak jsme schopni spravovat počítače centralizovaně a distribuovat aplikace i nastavení z jednoho místa. Přitom zajistíme maximální zabezpečení pro koncového uživatele.

Sdílení

Mimo jiné společnost V&V Taxes jako účetní firma řešila výměnu dokumentů se svými klienty. Nejprve jsme pracovali s technologií FTP, která se následně neosvědčila a nahradili jsme ji klasickými složkami ve struktuře pro klienty. Začátkem tohoto roku se však společnost V&V Taxes rozhodla přejít kompletně do cloudu, a tak nyní v rámci Microsoft 365 mohou soubory sdílet mimo organizaci snadno i sami bez naší pomoci.

Automatizace

Díky technologiím, které Microsoft 365 v sobě zahrnuje, jsme mohli také účetním znatelně uspořit čas tím, že jsme připravili proces upozornění na nové dokumenty, které jim jejich klienti nahrají do složek. Účetní tak jednou denně ráno příjde e-mail s ucelenou tabulkou nových dokumentů.

Použité technologie

  1. Windows Server 2016
  2. Windows RDS / RemoteAPP
  3. Microsoft 365
  4. PowerAutomate
  5. SharePoint
  6. Mikrotik
  7. Unifi