Dino Toys s.r.o a přechod do Office 365

Dino Toys je předním producentem puzzle, deskových her, karet, kostek a dalšího hračkářského sortimentu na českém trhu. Mezi nejúspěšnější produkty patří krom her Dostihy a Sázky či Člověče nezlob se i legendární plastová retro Tatra 148, která je věrnou kopií kultovní hračky z 80. let a podle jejíž předlohy v současnosti vstupují na trh nové třiceticentimetrové mini tatrovky, vyráběné ve spolupráci se společností Novoplast Liberec.

Cloudové služby Microsoft 365

V roce 2019 stála společnost DINO TOYS před rozhodnutím, zda aktualizovat svůj stávající KERIO server a pořídit si další podporu na 5 let, včetně pořízení nového HW, nebo přejít do cloudu zpočátku s e-maily a postupně i se soubory a využít pak všech výhod cloudových aplikací Microsoft 365?

Ve spolupráci s perfektním IT oddělením jsme zpracovali finanční kalkulace na 5 let a představili jsme celé řešení pro vedení i další "netechnická" oddělení ve firmě. Kompletní management viděl přínos v přechodu do Microsoft 365 na první schůzce, a tak jsme mohli začít ihned připravovat migraci i ideální mix licencí pro DINO TOYS.

Synchronizace AD a Migrace schránek z KERIO do Exchange Online

Po úvodní přípravě celého prostředí Microsoft 365 jsme ve spolupráci s IT oddělením zkontrolovali on-premise AD a nastavili jsme synchronizaci uživatelských účtů s Microsoft 365. Vše proběhlo hladce a drobné detaily jsme pak odladili přímo s podporou Microsoftu.

Následovalo přiřazení licencí Microsoft 365 pro uživatele a příprava na migraci jejich schránek z KERIO do Exchange Online. Kolegové tedy připravili propracované flow, které postupně odlévalo veškerou komunikaci do cloudu. Jakmile nastal okamžik přepnutí e-mailů, nahráli jsme zbytek zpráv a po odchycení drobných chyb jsme měli funkční řešení bez sebemenšího výpadku služby.

Přesun souborů

Poté co jsme měli jistotu, že e-maily jsou v pořádku a všichni pracují bez problémů, začali jsme připravovat plán na přesun složkové struktury. Kolegové v DINO TOYS využili tuto příležitost k tomu aby si pročistili pracovní data a některá z nich třeba za archivovali, nebo dokonce odmazali. Jakmile tedy bylo připraveno, IT oddělení začali postupně přesouvat složky podle našeho doporučení. Nyní tedy celá organizace úspěšně operuje v cloudu a může tak začít přemýšlet i nad moderními technologiemi, jako jsou Teams, Planner, To-Do a další, které v rámci Microsoft 365.

/ Díky spolupráci se společností DINO TOYS jsme se opět přesvědčili, na kolik je důležité mít kvalitní lidi v IT oddělení, kteří se nebojí změn a jsou dobře zapojeni do celé firmy nejenom technicky ale i osobně. Jenom díky proaktivnímu jednání kolegů z IT oddělení se podařilo nasadit postupně služby a aplikace Microsoft 365, uživatelé je používají a užívají si výhod, které cloudové řešení přináší. I když naše zkušenost spíše hovoří o tom, že se změny tolik nevítají, zkušenost s DINO TOYS byla opakem - věříme, že je to hlavně díky dobrým lidem a postupnému nasazení služeb, které jsme doporučili a společně provedli. /