CARGO CARE s.r.o. a IT podpora

Stěžejní činností firmy je silniční nákladní autodoprava. Denně zajišťují paletovou a balíkovou distribuci zejména v rámci ČR a Slovenska, včetně městských center. V mezinárodní dopravě se úzce zaměřují na realizaci necelovozových zásilek z/do Beneluxu a německého Porúří. Pro významné partnery z ČR a Holandska zároveň zajišťují sběrnou linku mezi zmíněnými zeměmi.

Pro firmu CARGO CARE zjišťujeme kompletní péči v oblasti výpočetní techniky, aplikací i zabezpečení. Když CARGO CARE rostlo a potřebovalo tak větší zázemí, byli jsme na místě, abychom zajistil bez problémový přesun celého zařízení IT do jiné kanceláře. Vše proběhlo v bleskové akci a bez zbytečných prodlev i sebemenších výpadků.

Nasazení a správa serverového řešení.

Server, který CARGO CARE používá jsme pečlivě vybrali z ohledem na velikost firmy a nainstalovali jsme na něj kompletní sadu služeb, které firma potřebuje nejenom k chodu ekonomického systému POHODA, ale také k bezpečnému a pohodlnému sdílení informací a přístupů do počítačů i k datům.

Zabezpečení

Zabezpečením počítačů a souborů to však nekončí a tak jsme postupně zrealizovali kamerový systém do celého areálu a to v době, kdy firma CARGO CARE začínala skladování pro jednoho svého významného klienta. I díky těmto kamerám se nyní mohou cítit nejenom majitelé firmy v bezpečí, ale i zaměstnanci, neboť díky kamerám se daří předcházet zbytečným nedorozuměním při nakládání a vykládání zboží u zákazníků.

Cloud a školení

Od srpna 2020 jsme přesunuli kompletní IT společnosti CARGO CARE do cloudu. Díky tomu může nyní celý tým pracovat odkudkoliv. Cloudové technologie Microsoft 365 jsme nasadili v organizaci postupně a to včetně adaptačního školení. Řešení, které jsme tak spolu s vedením firmy připravili, uvítali ihned všichni zaměstnanci firmy a celý tým tak vidí přínos moderních technologií. Je to ukázka toho, že cloudové technologie vyžadují hlavně lidskou přípravu, školení a změnu přístupu k podnikání hlavně ze strany vedení. Jsme vděčni za důvěru kterou v nás společnost CARGO CARE vložila a díky které můžeme odvádět dobrou práci a být u toho, když oni jako firma rostou!

Použité technologie

  1. Windows Server 2012 R2
  2. Funkční kancelár - Administrativa
  3. Windows 10
  4. Microsoft 365
  5. Microsoft Teams
  6. Microsoft Planner
  7. Hikvision Kamerový systém
  8. ESET