Ukončení Microsoft StaffHub jako samostatné aplikace

ikona směny

Aplikace Microsoft StaffHub sloužila nebo některým ještě slouží k řízení směn svého týmu. Díky ní mají i linioví zaměstnanci k dispozici úžasný nástroj, s jehož pomocí si mohou i sami směny měnit nebo nárokovat. 

Microsoft ale postupně zpomaloval vývoj StaffHubu a ten se nakonec “propsal” do Microsoft Teams, kde se mu dostalo náležitého prostoru. Aplikace StaffHub zde bylo možné najít pod názvem Směny, a dokonce ji používat v českém jazyce (ten jsme bohužel v samotné aplikaci používat nemohli). 

StaffHub v Microsoft Teams

Překvapení se nekoná

Nemůžeme tedy říct, že by něco z toho bylo obzvláště překvapivé. Toho, že samostatná aplikace zanikne, se mohl dovtípit každý, kdo si po vstupu do aplikace StaffHub přečetl následující zprávu: 

StaffHub will be retired soon. Your schedules can be moved to Microsoft Teams. StaffHub retirement FAQ, tedy sdělení o tom, že StaffHub “jde do důchodu” a nahradí ji Microsoft Teams.  

StaffHub samostatně, který bude ukončen 31. 12. 2019

Definitivně se věci změní 31. 12. 2019 a v novém roce tedy budeme muset všichni začít tuto aplikaci používat jen prostřednictvím Microsoft Teams. Což je v konečném důsledku dobře, neboť můžeme zajistit kompletní firemní komunikaci včetně řízení zdrojů skrz jednu jedinou aplikaci, a to MS Teams. 

Kam dál? 

Jediné, co tedy bude ještě nutné do aplikace Microsoft Teams plně zaintegrovat (a věříme, že se na tom pracuje), je aplikace Planner, se kterou můžeme svůj tým agilně řídit a vytvářet pohodlně rychlé projekty. My samozřejmě už nějakou dobu doporučujeme Planner používat jen a pouze z MS Teams, ale stále je tu možnost použít ji i mimo, což může někdy vést ke zmatku v tom, kdo co kdy kde! 

Potřebujete pomoct s přechodem na Microsoft Office 365? Chcete naplno využít všechny aplikace, které jsou v rámci těchto služeb dostupné? Napište nám!