Microsoft Ignite – Praha, dojmy a pocity

24. 2. 2020 a 25. 2. 2020 proběhla akce Microsoft Ignite v Praze. Sjeli se sem lidi z celé střední Evropy, a tak při příjezdu mě čekala ohromné fronta lidí, kteří čekali na registraci – KAPACITA BYLA NAPLNĚNA.

Celou událost jsme mohli procházet díky skvělé organizaci a hlavně výborné mobilní aplikací, která nám poáhala nejenom v orientaci, ale i v plánování, kam se vlastně chci jít podívat.

Místností bylo mnoho a mluvčích ještě více. Mohli vybrat ze znalostních cest. Například:

  • Azure fundamentals
  • Spolupráce, komunikace
  • Vývoj aplikací v cloudu.
  • Zlepšení důvěryhodnosti cloudu
  • Inteligentní rozhodování v moderní době
  • Cesta Microsoft Teams
  • Microsoft dynamics 365

A mnoho mnoho dalších! Díky bohu jsme dostali informativní newsletter před zahájením akce a tak jsem si „vyklikal“ co by mě zajímalo dopředu (díky bohu jsem ten email četl a nevzal ho automaticky jako „spam“).

Konference Microsoft Ignite Praha fotky

Novinky a poznatky

Během celé události jsme se mohli malinko vzdělat v oblasti technologií a podívat se, jak je co možné dělat. Lépe a nebo úplně jinak, díky novinkám, které se chystají. Moc toho ale musím říct nebylo...

Vcelku bychom mohli říct, že je směr k tom, aby kdokoliv bez znalosti programování byl schopen vytvořit jednoduchou aplikaci. Pak ji upravit a vytvořit tak, aby dost věcí dělala za něj. Může tedy snadno a kdokoliv automatizovat v prostředí Microsoft 365 a cloudu jako takovém.

Uživatelské prostředí

Celá konference je ale více méně určena hlavně pro lidi mimo obor (i když ti by se někdy ztráceli, ale i tak ano). Je to proto, že pro nás kdo v tom pracujeme novinky sice jsou, ale je to spíše o tom si je připomenout a pověnovat tomu 2 plné dny,

Akce tedy byla skvělá s mrakem inspirace a oblaky aplikací, které se těšíme vyzkoušet, nastavit a naprogramovat nejenom pro sebe!

Hardware a Microsoft

Na konferenci byla i prezentace některých zařízení z garáže Microsoft. Musíme uznat, že čím dál více se jim to daří! Opravdu. Dokonce jsme se s jednou paní od Microsfotu divili nad novým Microsoft Surface Pro X, že snad není od Microsoftu! Funguje tak výborně a rychle, že jsem se v některý moment, a asi i nyní jak píšu tyto řádky, chtěl ihned vzdát svého oblíbeného notebooku Lenovo Carbon X1 a ihned odejít s novým Microsoft Surface Pro X!

Za mě tedy nejlepší část i novinka celé konference Microsoft Ignite v Praza! 🙂